Zapraszam do współpracy w zakresie:

Artykuły, zdjęcia i teksty o tematyce rowerowej oraz podróżniczej

Jestem dziennikarzem stale publikującym w pismach drukowanych oraz w mediach internetowych. Piszę na zlecenia teksty poradnikowe dotyczące wszystkich aspektów związanych z rowerem oraz z turystyką rowerową, trampingową i górską.

Więcej o artykułach przeczytasz na podstronie Publikacje >>

Testy sprzętu rowerowego oraz turystycznego

Jestem doświadczonym dziennikarzem rowerowym i od wielu lat testuję na zlecenia firm sprzęt rowerowy. Gwarantuję rzetelność oraz profesjonalizm. Testy wykonuje odpłatnie (faktura VAT), a w szczególnych przypadkach jest możliwość współpracy opartej na barterze.

Organizacja eventów i pikników rowerowych

Posiadam doświadczenie w organizacji spotkań z atrakcjami o tematyce rowerowej. W ramach zlecenia, po zapoznaniu się jaka jest grupa docelowa przygotowuję scenariusz spotkania lub pikniku. W zależności od tego gdzie się odbywa impreza (wewnątrz pomieszczenia, lub w plenerze) proponuję atrakcje: gry i zabawy, konkursy, pokazy, prelekcje, spotkania, czy rywalizacje. Tego typu eventy organizowałem na zlecenie np. galerii handlowych (dla klientów) oraz firm (dla pracowników).

Dwukrotnie organizowałem Święto Wrocławskiego Rowerzystę – imprezę masową na 2000 uczestników w ramach której odbył się przejazd rowerowy przez miasto oraz piknik.

Koordynacja oraz organizacja przejazdów i rajdów rowerowych

Kilkanaście zorganizowanych wypraw rowerowych, w tym w tak trudne logistycznie regiony jak Turkmenistan, czy Kotlina Danakilska w Etiopii to duży bagaż doświadczeń. Dzięki niemu łatwiej mi zorganizować rajd czy wycieczkę rowerową w Polsce lub w dowolnym regionie świata. W ramach zlecenia opracowuje trasę rowerową dopasowując ją do możliwości uczestników. Priorytetem jest bezpieczeństwo oraz zadowolenie klientów. Pod uwagę staram się wziąć każdy aspekt – od dojazdu uczestników na miejsce startu (i powrót), ich zróżnicowane możliwości fizyczne, pogodę, awarie sprzętu, aż po trudne do przewidzenia sytuacje losowe. Zorganizowałem kilka tego typu przejazdów rowerowych – od grup dzieci w wieku 10 lat po kilkudziesięcioosobowe grupy rowerzystów.

Opracowywanie przebiegu tras rowerowych

W ramach zlecenia opracowuję przebieg trasy lub szlaku rowerowego. Priorytetem jest przejezdność dla docelowego rowerzysty (zazwyczaj rekreacyjnego) oraz walory krajoznawcze. Praca wymaga wstępnego opracowania trasy, a następnie (zazwyczaj kilkukrotnego) przejechania jej w terenie. Ostatnim etapem jest wykonanie elektronicznego zapisu trasy w formie pliku *.GPX, dzięki któremu można ją używać z różnymi podkładami map (np Google Maps, OpenStreet, 4Umaps).

Zlecenia tego typu przygotowywałem między innymi dla miasta Wrocławia oraz powiatu wrocławskiego.

Przygotowywanie tematycznych wystaw rowerowych

Działając na zlecenie firm zewnętrznych przygotowywałem wystawy tematyczne związane z rowerami. Zakres pracy zwierał konsultacje merytoryczną, wybór eksponatów oraz pomoc w ich wypożyczeniu lub kupnie. Wystawy z ciekawymi eksponatami rowerowymi były prezentowane w kilku galeriach handlowych na terenie Polski.

Spotkania z publicznością

Jeżeli organizujesz imprezę i szukasz atrakcji, które przyciągną publikę zapraszam do współpracy. Scena i mikrofon nie są mi obce, a kontakt z publicznością to istotny element mojego życia. Występuję w charakterze tzw. ciekawej osoby i opowiadam o przygodach i podróżach. Mogę poprowadzić prezentację, wykład, szkolenia albo konkursy z udziałem publiczności o tematyce rowerowej i podróżniczej. Jestem także zapraszany jako juror w konkursach (konkurs na relację z podróży rowerowej w magazynie „Rowertour”, konkurs na pokaz z podróży rowerowej podczas Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego).

Pokazy slajdów

Od 1999 roku regularnie prezentuję pokazy slajdów z moich podróżach w szkołach, domach kultury oraz na spotkaniach i festiwalach podróżniczych. Spis pokazów, oraz informacje o najbliższych znajdziesz w dziale Pokazy slajdów »