Urodziłem się i mieszkam we Wrocławiu. Ukończyłem studnia na Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Informatyki i Zarządzania.
Aktualnie jestem redaktorem naczelnym pierwszego polskiego portalu rowerowego wRower.pl - Rowery od A do Z

    Moją pasją są podróże, w szczególności te odbywane na rowerze. Pierwszą poważniejszą wyprawą (trampingową) był  wyjazd na Półwysep Kola (góry Chibiny) i Wyspy Sołowieckie w Rosji w 1993 roku. W 1996 r. odbyłem swoją pierwszą wyprawę rowerową - w Alpy. Od tego czasu staram się zwiedzać świat na dwóch kółkach - w ten sposób odwiedziłem prawie 40 krajów na 3 kontynentach.. Od kilku lat fascynują mnie pustynie - które zwiedzam także na rowerze.

W wolnych chwilach żongluję, jeżdżę na monocyklu, chodzę po górach z plecakiem, pływam, jeżdżę na nartach (zimą), chodzą na ściankę wspinaczkową, gram w badmintona, tenisa ziemnego i pływam na żaglach.

    Od wielu lat pasjonuje mnie fotografią. Na początku używałem Nikona F-601 i używałem prawie wyłącznie slajdów. Obecnie posiadam Nikona D80 z trzema szkłami i lampą.

Robię profesjonalne pokazy slajdów (więcej w dziale: diaporamy)

Od 1997 roku piszę i publikuję artykuły i książki o podróżach oraz poradniki dotyczące tematyki rowerowej w polskich gazetach codziennych ("Gazeta Wyborcza" oraz w magazynach ("bikeBoard", "Sportowy Styl", "Magazyn Rowerowy", "Góry", "npm", "Podróże")

Na górę stronyWróć Strona GłównaPoczta