Skąd pomysł?

Pomysł zrodził się w mojej głowie na wiosnę 2015 roku. U jego podstaw leżały dwa aspekty:

  • wykorzystanie możliwości roweru typu fat-bike
  • zaprojektowanie wyprawy w stylu „po raz pierwszy” w Polsce

Polska Prosto Rowerem 2016 to próba przejechania naszego kraju maksymalnie w linii prostej. Daję sobie 1 km marginesu na wschód i na zachód. W ten sposób powstał korytarz o szerokości 2 km, w którym muszę się zmieścić. Jeśli uda się zrealizować plan, mój ślad GPS powinien utworzyć linię prostą na mapie Polski.

Nie słyszałem, aby ktoś próbował podjąć podobne wyzwanie. Ta wyprawa ma także na calu pokazanie, że wcale nie trzeba wyjeżdżać daleko – do Azji, czy Afryki, aby zrobić „wyczyn”. To tylko kwestia pomysłu.

Chciałem tez wykorzystać niesamowite możliwości jakie daje rower na grubych – prawie pięciocalowych oponach. W tym przypadku jego użycie ma duży sens – pewnie nie raz będę sie przedzierał przez lasy, pola i zarośla. Mam nadzieje, że mój pożyczony Fatboy Specialized da sobie z nimi radę.

 

This Post Has 4 Comments

  1. Grażyna Ewa Reply

    Świetnie Marcin! Z całych sił trzymam kciuki za powodzenie wyprawy! 🙂

  2. Adrian Socho Reply

    Ja chciałem nadmienić, że jakiś czas temu, po pierwszych testach mojego grubciaka wpadłem na podobny pomysł, tyle że w moim zamyśle chodziło o „narysowanie” śladem GPS na przykład figur geometrycznych – kwadratu czy trójkąta równobocznego pomijających jakiekolwiek drogi.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *