Książki

Jestem współautorem kilku książek o tematyce rowerowej, oraz podrózniczej.

 

" Rower"
 

Wydawnictwo: Pascal
Rok wydania: 2004
Autorzy: Aleksander Buczyński, Miłosz Kędracki, Marcin Korzonek oraz inni
 
Opis:
Chyba pierwsza w Polsce tak obszerna publikacja na temat roweru poruszająca wszystkie aspekty związane z posiadaniem jednośladu. Począwszy od historii, poprzez omówienie wszystkich typów rowerów w tym tak egzotyczne jak ostre koło, riksze, poziome rowery, poprzez zagadnienia związane z pracą na rowerze (kurierzy), zdrowiem, ubraniem oczywiście sprzętem, kończąc na opisach wypraw rowerowych w dalekie zakątki świata. Można się pokusić o stwierdzenie że jest to absolutnie najlepsza pozycja na rynku traktująca o rowerze. Wielkim plusem tej pozycji jest piękna szata graficzna (podobno zaprojektowana przez jednego z najlepszych grafików w Europie) godna - odważę się użyć tego sformułowania - dzieła sztuki.
 
Książkę można kupić w księgarni internetowej wydawnictwa Pascal

 

 
" Świat na rowerze"
 

Wydawnictwo: Bezdroza
Rok wydania: 2002
Autorzy: Praca zbiorowa
 
Opis:
Książka Świat na rowerze... to zbiór opowieści polskich podróżników, którzy na rowerze penetrowali bliższe i dalsze zakątki świata w Europie, Azji i Afryce. Ich autorów, choć wywodzących się z różnych środowisk łączy fascynacja rowerem jako wyzwaniem i sposobem na niekonwencjonalne poznawanie świata. Są wśród nich znani w środowisku podróżniczym globtroterzy ze znacznym dorobkiem pisarskim i fotograficznym, których podróże wpisały się na stałe do historii kolarstwa turystycznego w Polsce, takie jak np. pierwsza wyprawa na rowerze z Polski do Mongolii czy pierwsza polska podroż rowerowa na Nordkapp i Spitsbergen..
 
 
 
" Przez Świat"
 

Wydawnictwo: Travelland
Rok wydania: 2001-2003
Autorzy: Praca zbiorowa
 
Opis:
Informacje turystyczne z całego świata. Każdy z tomów składa się kilkunastu lub kilkudziesięciu relacji z podróży do najbardziej atrakcyjnych rejonów świata autorstwa zarówno polskich jak i zagranicznych globtroterów. Opisy zawierają przede wszystkim praktyczne informacje, pozwalające po ich przeczytaniu, wyruszyć w podróż nawet globtroterskiemu żółtodziobowi. Ksiązki sa pod redakcja Andrzeja Urbanika - guru polskich globtroterów.
 

 

Na górę stronyWróć Strona Główna Poczta